Urządzenia do filtrowania wody stają się coraz popularniejsze. Z jednej strony pomagają uzdatniać tę wodę, która nie pochodzi z sieci wodociągowej. Z drugiej strony dają także możliwość zmiękczania wody o dużej twardości.
Mechaniczne, węglowe, zmiękczające, złoża…
Instalowane na rurach, które doprowadzają wodę do poszczególnych punktów w domu albo też w formie dzbanka – warto wypróbować takie rozwiązanie, aby przekonać się, że przefiltrowana w ten sposób woda jest lepsza jakościowo, ale i lepsza w smaku. Jednak, aby filtrowanie wody było możliwe konieczne jest regularne wymienianie specjalnych wkładów w filtrze. Wkłady Cintropur, wkłady Atlas Filtri i generalnie wkłady do filtrów na tyle się upowszechniają, że coraz łatwiej można kupić je w sklepach stacjonarnych.
Jak często wymieniać takie wkłady?
Warto wziąć sobie do serca to, aby wkłady do filtrów wymieniać regularnie. Na każdym wkładzie znajdziemy informację co do tego, jaka jest jego wydajność, a więc ile wody będzie w stanie przefiltrować. Na opakowaniu może też być dodana wskazówka co do tego, czy wkład można czyścić i ile razy można to zrobić.
Jakie są rodzaje dostępnych wkładów?
Jest ich przynajmniej kilka. Do najpopularniejszych należą wkłady węglowe, które usuwają chlor oraz związki organiczne. Równie popularne są te wkłady, których głównym zadaniem jest zmiękczać wodę, a więc zamieniać jony magnezu i wapnia na jony sodu. Twarda woda powoduje pojawianie się osadu zarówno na naczyniach jak i odkłada się na różnego rodzaju sprzętach gospodarstwa domowego, co znacząco skraca ich żywotność.
Pamiętaj, rodzaj oraz markę wkładu dobiera się do zainstalowanego urządzenia, a nie odwrotnie.
ostatnie komentarze