Na rynku pojawił się właśnie automatyczny zawór spustowy dedykowany dla filtrów narurowych Atlas Filtri Hydra. Jest to seria filtrów samoczyszczących, które posiadają niezwykle precyzyjny system płukający, pozwalający znacząco wydłużyć eksploatację pojedynczego wkładu. Sprawdź, dlaczego warto mieć K-Matic.

Seria Hydra od Atlas Filtri to woda bez zanieczyszczeń

Włoskie filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra z dużą skutecznością wyłapują zanieczyszczenia mechaniczne znajdujące się w wodzie. Te innowacyjne urządzenia zostały wyposażone w system samoczyszczący, dzięki któremu nie ma potrzeby stosowania wymiennych wkładów filtracyjnych. Przekłada się to na spore oszczędności w eksploatacji, a także dużą wygodę z punktu widzenia użytkownika.

Najważniejsze parametry techniczne K-Matic to:

  • maksymalne ciśnienie w instalacji – 8,3 bar
  • maksymalna temperatura wody – 45°C
  • zasilanie: bateryjne 9V (brak w zestawie)
  • wysoka odporność na kurz i zachlapanie (szczelność IP54)
  • częstotliwości płukania – co 12 godz, 24 godz, 7 dni, 14 dni, 30 dni
  • czas płukania – 10 min lub 20 min
  • funkcja płukania natychmiastowego

Zawór K-Matic dla najbardziej wymagających użytkowników

Automaty do płukania wkładów filtracyjnych to urządzenia, które ułatwiają obsługę filtrów samoczyszczących. Decydując się na takie rozwiązanie nie musisz ręcznie odkręcać zaworu spustowego, aby przepłukać wkład. W ten sposób Twój filtr samoczyszczący Atlas Filtri Hydra staje się niemal bezobsługowy.

Zasilanie bateryjne maksymalnie upraszcza proces instalacji automatu K-Matic, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu elektrycznego z gniazdka. Wystarczy na dole kosza filtra Atlas Filtri Hydra wkręcić mosiężne przyłącze (w zestawie z automatem), a potem bezpośrednio do niego przymocować zawór. Lej spustowy (w zestawie z filtrem mechanicznym) trzeba wkręcić od drugiej strony i wszystko gotowe. Prawda, że proste?