Wykorzystaj kupon Airbnb w trakcie rejestracji

airbnb

Serwis Airbnb zrewolucjonizował podejście do turystyki. Dzięki możliwości oceniania i rekomendowania goście mogą wybierać wyjątkowo tanie noclegi, które są dostępne na całym świecie. Wybór noclegów nie ogranicza się jedynie do pokojów, może bowiem obejmować całe mieszkania, ale również może dotyczyć współdzielenia pokoju. Łatwość dokonania rezerwacji, której mogą dokonać jedynie zarejestrowani w Airbnb użytkownicy po pozytywnej weryfikacji przez serwis, to kolejny atut tego rozwiązania.

Dlaczego noclegi w Airbnb są tanie

Mimo że Airbnb jest pośrednikiem, to wyświetla oferty bezpośredniego wynajmu, jakie oferują właściciele mieszkań czy pokojów. Dzięki temu goście, zainteresowani tanim wynajęciem noclegu, mogą skorzystać z oferty bezpośrednio udostępnionej przez gospodarza. Oprócz noclegów, czasem także w bardzo zaskakujących miejscach, jak np. kibuc, bunkier czy nawet igloo, goście mogą się zdecydować na dodatkowe atrakcje, jakie z myślą o swoich gościach może zaoferować gospodarz. Wszystkie oferty są dostępne online, przy czym zarówno wynajmujący, jak i gospodarz muszą być zarejestrowani w serwisie, a ich konta uprzednio zostały zweryfikowane przez serwis. Dodatkowym atutem, przemawiającym na korzyść serwisu Airbnb, jest możliwość obniżenia ceny wynajmu poprzez wykorzystanie specjalnych kuponów. Kupon Airbnb można znaleźć w internecie, choćby na stronie podlinkowanej poniżej.

Kupon Airbnb
Oficjalny kupon Airbnb o wartości 100 zł

Jakie opłaty pobiera serwis

Airbnb pobiera opłaty serwisowe zarówno od gospodarzy, jak i od gości, którzy wynajmują pokój czy mieszkanie. Opłaty pobierane od każdej ze stron wyróżniają serwis na tle konkurencji. Pobierane opłaty są stałe i określone procentowo. Gospodarz ponosi opłatę w wysokości 3%, przy czym jego opłata może wzrosnąć do nawet 5%. Wynika to z faktu, że gospodarz może wpływać na zasady anulowania rezerwacji, co może zwiększyć opłatę. Atutem jest jednak realizacja płatności – serwis Airbnb wypłaca gospodarzowi zarobione środki po 24 godzinach od zrealizowania rezerwacji. Opłatę serwisową ponosi również gość, przy czym w jego przypadku wysokość opłaty waha się od 6% do 12% i bezpośrednio zależy od szczegółów rezerwacji. Do każdej opłaty serwisowej doliczany jest miejscowy podatek, zwykle jest nim podatek VAT. Gospodarz może również organizować różne atrakcje o charakterze lokalnym. W tym przypadku Airbnb pobiera dodatkową opłatę w wysokości 20%, przy czym obecnie tę opłatę ponosi jedynie organizator czyli gospodarz. Nie jest ona pobierana jeśli gospodarz współpracuje z organizacją non-profit.

Jak Airbnb dba o bezpieczeństwo

Rezerwowanie noclegów przez Airbnb kojarzy się z bezpieczeństwem, na które bardzo duży wpływ ma m.in. system rekomendacji i ocen, wystawianych przez każdą ze stron. Airbnb dba o gospodarzy, zapewniając im finansową gratyfikację w przypadku powstania uszkodzeń w czasie opłaconego przez gościa pobytu. Wszelkie kontakty związane z doprecyzowaniem szczegółów rezerwacji oraz płatności, obsługiwane są poprzez serwis, co dodatkowo zabezpiecza proces wynajmu. Przed pierwszą rezerwacją noclegu w Airbnb zadbaj o konto walutowe w Euro, by nie płacić za przewalutowanie, gdyż Airbnb podaje ceny w złotówkach, ale transakcje rozlicza w Euro.

Podobne artykuły

7 Thoughts to “Wykorzystaj kupon Airbnb w trakcie rejestracji”

 1. Cebulak

  Właśnie wróciłem z pierwszej podróży z Airbnb. Zaskoczyła mnie pozytywnie. I podróż i samo Airbnb. Oczywiście rejestrując się skorzystałem z kuponu Airbnb przez co wypad był tańszy o 100 złotych. Gospodarz mieszkania był bardzo kontaktowy. To był mój pierwszy wyjazd Airbnb i dlatego było to dość niedaleko, ale już teraz wiem, że na wakacje polecę ponownie z nimi. Zachowam się jak tradycyjny cebulak i tym razem założę konto na moją narzeczoną. Wykorzystam ponownie ten kupon Airbnb żeby mieć znów stówkę taniej. Pozdrawiam wszystkich cebulaków 😉

 2. Adam

  Planujecie już nadchodzące wakacje? Wybraliście turystykę leżakową, czy coś bardziej aktywnego? Ja pierwszy raz zaklepałem mieszkanie na Airbnb. Przy rejestracji wykorzystałem kupon rabatowy, przez co stówka do przodu. Zakładacie nowe konta co wyjazd? Czy to w ogóle jest legalne?

 3. Krokiet

  Byłem już kilka razy na wyjeździe z Airbnb. Raz zaliczyłem niezłą wtopę. Trafiłem na gospodarza kłamcę. Połasiłem się na dobrą cenę wynajmu i to był mój błąd. Teraz już wiem, że bezpiecznie jest korzystać z ofert, które mają minimum 10 (samych) pozytywnych komentarzy. Nadchodzące wakacje też planuję z Airbnb.

 4. Agunia

  Fajnie, wykorzystałam kupon Airbnb i faktycznie rachunek był niższy, ale to zadziałało tylko za pierwszym razem. Czy macie może jakiś nowy kupon rabatowy, który zadziała na kolejne rezerwacje?

  1. Marek

   Agunia, jeśli znajdziesz taki kupon do podziel się proszę bo ja też szukam takiego. Wykorzystałem ten oficjalny kupon podczas rejestracji konta w airbnb i obniżyło mi cenę za rezerwację, ale mam już konto i potrzebuję nowego kuponu. Jak nie znajdę to najwyżej przycwanię jak to Polak potrafi i teraz narzeczona założy nowe konto w airbnb i wykorzysta ten działający kupon. Nazwisko ma inne, więc nikt się do tego nie doczepi, ale co dalej? Co z trzecim wyjazdem? Nie mamy wielu dowodów osobistych, żeby tak kombinować w nieskończoność :]

 5. Morelka

  Ja w tym roku wakacje zrobię sobie dopiero w październiku, ale za to będę wypoczywać aż 3 tygodnie. To moje pierwsze aż tak długie wakacje. Mam nadzieję, że nie będzie mi się dłużyć. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że zakwaterowanie wyszło nas dużo taniej niż w Polsce. Proponuję wszystkim zastanowić się dwukrotnie przed następnymi wakacjami, bo za granicą można wypoczywać przyjemniej i do tego taniej. Przy rejestracji w platformie Airbnb warto wykorzystać kupon rabatowy, by dokonać rezerwacji nieruchomości jeszcze taniej.

 6. Roman W.

  z tego co wiem to airbnb nie wysyła kuponów rabatowych użytkownikom ale zdarza się że jak szukasz jakiegoś miejsca i twoje poszukiwania nie zakończą się rezerwacją to po pewnym czasie otrzymasz maila z automatycznie naliczonym rabatem dla ofert w terminie i miejscu gdzie szukałeś

Leave a Comment