Portal Airbnb słynie z bardzo dobrych cen, dzięki którym można znaleźć tanie noclegi praktycznie w każdym zakątku świata. To zatem miejsce do odwiedzenia dla każdego, kto właśnie planuje jakiś trip i chciałby znaleźć nie tylko piękne miejsce noclegowe, ale też nie wydać na nie majątku. Trzeba jednak wiedzieć, że korzystając z portalu płaci się nie tylko za sam nocleg, ale też za coś jeszcze. Poniżej zatem krótkie zestawienie tego, co składa się na ostateczną kwotę do zapłaty.

Koszty za nocleg w Airbnb

Najważniejsze koszty wchodzące w skład ostatecznej opłaty to koszt noclegu za pokój, apartament czy też dom. Jeżeli podana jest cena za wynajem na jedną dobę, wystarczy przeliczyć ją mnożąc poprzez ilość dni, na które chce się wynająć nocleg. To zatem najbardziej podstawowy i największy koszt.

Koszty sprzątania w Airbnb

Przez portal Airbnb miejsca noclegowe oferują zwykli ludzie, którzy mają do dyspozycji jakiś wolny pokój w swoim domu, albo puste mieszkanie. Nie są to zatem wielkie firmy hotelarskie, które dysponują rzeszą ludzi do sprzątania obiektów. Jedną ze składowych ostatecznej kwoty wynajmu jest zatem opłata za sprzątanie. Nie wszyscy wynajmujący naliczają taką opłatę, jednak w większości przypadków jest ona uwzględniona. Zwykle podwyższa ona koszt wynajmu o kilkadziesiąt złotych, chociaż czasami ta kwota jest większa.

Opłata serwisowa Airbnb

Aby portal działał sprawnie, od osób korzystających z niego pobierane są różnego rodzaju opłaty serwisowe. Trzeba zatem nastawić się na to, że poza kwotą za wynajem, może być naliczona właśnie opłata serwisowa. Najczęściej są nimi obciążane osoby wynajmujące, jednak w związku z tym zwykle podwyższają one swoje opłaty za nocleg. Poza tym trzeba jeszcze uwzględnić koszty podatku, które zwykle nie wynoszą dużo, jednak również wchodzą w skład ogólnej kwoty do zapłaty.

Skorzystaj z kuponu rabatowego

W bardzo popularnych europejskich destynacjach to czasami kilka euro od osoby, nazywane są one opłatą klimatyczną i tak naprawdę płaci się je bez względu na portal, za pośrednictwem którego rezerwuje się nocleg. Korzystając z tej platformy można przynajmniej liczyć na kupon rabatowy Airbnb, który dostępny jest naprawdę na wielu stronach dotyczących podróży, dzięki czemu ostateczną cenę można obniżyć nawet o ponad 100 złotych.