NordVPN czyli bezpieczeństwo i prywatność przy niewielkim koszcie

NordVPN szybkość działania

Codzienne przeglądanie poczty elektronicznej i Facebooka, odwiedzanie ulubionych stron internetowych, bycie na bieżąco z serwisami publikującymi wiadomości z kraju i ze świata – jaki jest wspólny mianownik tych wszystkich czynności?

Wszechobecne w Internecie zagrożenia

Jest on niestety taki, że w trakcie wykonywania ich jesteśmy w równym stopniu zagrożeni tym, że skrajnie niepożądana osoba trzecia spróbuje przechwycić nasze dane i wykorzystać je na naszą niekorzyść. Ktoś sceptyczny mógłby w tym momencie stwierdzić, że taki problem może dotyczyć co najwyżej osób, które przesyłają między sobą informacje względnie wielkiej wagi, na przykład politycy, prezesowie banków czy celebryci. Faktem jest niestety, że każda informacja ma swoją wartość, a to sprawia, że każdy jest w równym stopniu zagrożony. Czy istnieje sposób, by jakoś obronić się przed tego typu atakami? Nie dość, że istnieje, to jeszcze zapewnia absolutną gwarancję bezpieczeństwa.

NordVPN - mapa serwerów
Serwery NordVPN rozsiane są po całym świecie – wybór jest ogromny

Nie tylko antywirus oraz firewall

Sposobem tym jest oczywiście VPN. Rozwinięciem tego skrótu jest wirtualna sieć prywatna, której zadaniem jest możliwie najdoskonalsze imitowanie prawdziwej sieci prywatnej, w której dwa urządzenia połączone są ze sobą w sposób stricte fizyczny, najczęściej za pomocą kabli. Do takiej sieci osoba z zewnątrz po prostu nie ma dostępu, a jeśli już to wyłącznie w przypadku nieostrożnego zachowania osób mających do niej dostęp. VPN imituje taką sieć w sposób w dużej mierze bezbłędny, sprawiając, że wykraść dane jest hakerom bardzo trudno, a nawet jeśli uda im się ta granicząca z cudem sztuka, to i tak nie będą w stanie złamać specjalnego klucza, którym zostały one zaszyfrowane. Skąd ta pewność? Przede wszystkim dlatego, że będące standardem w branży algorytmy szyfrowania bardzo działają na wyobraźnię.

NordVPN - serwery w Luksemburgu
W usłudze NordVPN możesz wybrać konkretny serwer VPN, a nie tylko kraj, jak to ma miejsce u innych

Szyfrowanie danych daje poczucie bezpieczeństwa

AES 128-bit i AES 256-bit odpowiadają za zaszyfrowanie danych, a liczby towarzyszące nazwie to długości klucza deszyfrującego. Zbadanie wszystkich kombinacji klucza, który ma ponad sto znaków długości, jest po prostu niemożliwe, potrzeba do tego wielu lat i zaprzęgnięcia do pracy całej rzeszy piekielnie mocnych komputerów. W następującej po zaszyfrowaniu danych wysyłce danych uczestniczy serwer VPN, który przechwytuje wysłane przez nasze urządzenie dane i sam wysyła je do miejsca przeznaczenia. Co takie działanie ma na celu? Zapewnia nam pełną anonimowość, bo serwer, na który wysyłamy dane, nie otrzyma na nasz temat żadnych informacji. Jak wyglądają aspekty finansowe uzyskania tego typu usługi? Przede wszystkim należy zaznaczyć fakt, że choć istnieją VPN-y, za korzystanie z których nie trzeba pobierać opłat, ale działają one na tyle wolno, że nie sposób z nich w komfortowy sposób korzystać i zazwyczaj nie są też w stu procentach bezpieczne. Oczywiście nie każdy VPN będzie spełniać najbardziej restrykcyjne standardy bezpieczeństwa. Jednak w przypadku NordVPN możesz być spokojny. Więcej na temat tej usługi przeczytasz pod adresem https://www.kupony.org/sklep/nordvpn/.

NordVPN - wyniki testu speedtest
Tak wyglądają wyniki testu speedtest przy połączeniu przez NordVPN i łączu 250/20 Mbps

Jaką usługę VPN wybrać i dlaczego polecam NordVPN?

O wiele rozsądniej jest zwrócić się do marki, która jest sprawdzona na rynku i ma już wyrobioną odpowiednią renomę, na przykład do NordVPN. Korzystanie z takiego rozwiązania to koszt około dwudziestu pięciu złotych miesięcznie w najtańszym pakiecie, łatwo też wystarać się o kupon rabatowy, który dodatkowo tę stawkę obniży. Rozsądna cena za pełną prywatność i bezpieczeństwo.

Wiele się mówi o prywatności i bezpieczeństwie. A może zamiast tylko mówić trzeba coś z tym tematem zrobić? NordVPN w tym temacie Ci pomoże.

Podobne artykuły

3 Thoughts to “NordVPN czyli bezpieczeństwo i prywatność przy niewielkim koszcie”

  1. Kacper

    Raz podchodziłem do tematu i nie wyszło. Słabo to działało, po prostu net mulił i mi to się nie podobało. Ale parę miesięcy później kolega mi powiedział o NordVPN i dałem drugą szansę. Fajnie to działa, nie zwalnia zauważalnie i do tego jest możliwość używania 1 konta na wielu urządzeniach. Fajna opcja, moim zdaniem warto. Biorąc tę usługę na 2 lub nawet 3 lata można nieźle zaoszczędzić.

  2. Lebioda

    Testuje parę usług VPN, bo ostatni jest ich duży wysyp na rynku. Jestem wielkim fanem serwisu AppSumo z ofertami typu lifetime i na konkurencyjnych stronach tego typu co raz pojawia się jakiś nowy VPN. Niestety nic ciekawego jak dotąd nie wyhaczyłem. Od razu widać, że to projekty na chwilę. Ludzie zapłacą za ofertę dożywotnią, ale ile pociągnie taki dostawca VPN? Rok? Dwa? Nie sądzę, by tego typu dostawcy VPN mogli konkurować z NordVPN czy choćby Ivacy.

  3. fanatyk

    a ja najpierw sprawdziłem oferty z allegro na jakieś vpny bo pomyślałem że te polskie będą lepsze niż zagraniczne i niestety bardzo się zawiodłem nie działało to dobrze bardzo rwało i przycinało i olałem temat na długi czas ale parę miesięcy temu widziałem reklamę nordvpn w telewizji i postanowiłem sprawdzić to naprawdę sprawnie działa i nawet ma polskie serwery więc śmiga szybko polecam

Leave a Comment