Codzienne przeglądanie poczty elektronicznej i Facebooka, odwiedzanie ulubionych stron internetowych, bycie na bieżąco z serwisami publikującymi wiadomości z kraju i ze świata – jaki jest wspólny mianownik tych wszystkich czynności?

Wszechobecne w Internecie zagrożenia

Jest on niestety taki, że w trakcie wykonywania ich jesteśmy w równym stopniu zagrożeni tym, że skrajnie niepożądana osoba trzecia spróbuje przechwycić nasze dane i wykorzystać je na naszą niekorzyść. Ktoś sceptyczny mógłby w tym momencie stwierdzić, że taki problem może dotyczyć co najwyżej osób, które przesyłają między sobą informacje względnie wielkiej wagi, na przykład politycy, prezesowie banków czy celebryci. Faktem jest niestety, że każda informacja ma swoją wartość, a to sprawia, że każdy jest w równym stopniu zagrożony. Czy istnieje sposób, by jakoś obronić się przed tego typu atakami? Nie dość, że istnieje, to jeszcze zapewnia absolutną gwarancję bezpieczeństwa.

NordVPN - mapa serwerów

Serwery NordVPN rozsiane są po całym świecie – wybór jest ogromny

Nie tylko antywirus oraz firewall

Sposobem tym jest oczywiście VPN. Rozwinięciem tego skrótu jest wirtualna sieć prywatna, której zadaniem jest możliwie najdoskonalsze imitowanie prawdziwej sieci prywatnej, w której dwa urządzenia połączone są ze sobą w sposób stricte fizyczny, najczęściej za pomocą kabli. Do takiej sieci osoba z zewnątrz po prostu nie ma dostępu, a jeśli już to wyłącznie w przypadku nieostrożnego zachowania osób mających do niej dostęp. VPN imituje taką sieć w sposób w dużej mierze bezbłędny, sprawiając, że wykraść dane jest hakerom bardzo trudno, a nawet jeśli uda im się ta granicząca z cudem sztuka, to i tak nie będą w stanie złamać specjalnego klucza, którym zostały one zaszyfrowane. Skąd ta pewność? Przede wszystkim dlatego, że będące standardem w branży algorytmy szyfrowania bardzo działają na wyobraźnię.

NordVPN - serwery w Luksemburgu

W usłudze NordVPN możesz wybrać konkretny serwer VPN, a nie tylko kraj, jak to ma miejsce u innych

Szyfrowanie danych daje poczucie bezpieczeństwa

AES 128-bit i AES 256-bit odpowiadają za zaszyfrowanie danych, a liczby towarzyszące nazwie to długości klucza deszyfrującego. Zbadanie wszystkich kombinacji klucza, który ma ponad sto znaków długości, jest po prostu niemożliwe, potrzeba do tego wielu lat i zaprzęgnięcia do pracy całej rzeszy piekielnie mocnych komputerów. W następującej po zaszyfrowaniu danych wysyłce danych uczestniczy serwer VPN, który przechwytuje wysłane przez nasze urządzenie dane i sam wysyła je do miejsca przeznaczenia. Co takie działanie ma na celu? Zapewnia nam pełną anonimowość, bo serwer, na który wysyłamy dane, nie otrzyma na nasz temat żadnych informacji. Jak wyglądają aspekty finansowe uzyskania tego typu usługi? Przede wszystkim należy zaznaczyć fakt, że choć istnieją VPN-y, za korzystanie z których nie trzeba pobierać opłat, ale działają one na tyle wolno, że nie sposób z nich w komfortowy sposób korzystać i zazwyczaj nie są też w stu procentach bezpieczne. Oczywiście nie każdy VPN będzie spełniać najbardziej restrykcyjne standardy bezpieczeństwa. Jednak w przypadku NordVPN możesz być spokojny. Więcej na temat tej usługi przeczytasz pod adresem https://www.kupony.org/sklep/nordvpn/.

NordVPN - wyniki testu speedtest

Tak wyglądają wyniki testu speedtest przy połączeniu przez NordVPN i łączu 250/20 Mbps

Jaką usługę VPN wybrać i dlaczego polecam NordVPN?

O wiele rozsądniej jest zwrócić się do marki, która jest sprawdzona na rynku i ma już wyrobioną odpowiednią renomę, na przykład do NordVPN. Korzystanie z takiego rozwiązania to koszt około dwudziestu pięciu złotych miesięcznie w najtańszym pakiecie, łatwo też wystarać się o kupon rabatowy, który dodatkowo tę stawkę obniży. Rozsądna cena za pełną prywatność i bezpieczeństwo.

Wiele się mówi o prywatności i bezpieczeństwie. A może zamiast tylko mówić trzeba coś z tym tematem zrobić? NordVPN w tym temacie Ci pomoże.