Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że obecnie trzeba naprawę postawić na reklamę, ponieważ w przeciwnym razie niestety daleko nie zajdziemy jako firma. Co więcej – dzisiaj nie mamy już do czynienia z klasyczną formą reklamy w takim stopniu, jak jeszcze kilka lat temu. Teraz konieczna jest reklama w social media. Co to jest i jak przedstawiają się jej zalety?

Rodzaje reklamy w mediach społecznościowych

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że taka reklama powinna się odbywać na wielu kontach społecznościowych naraz. W ten sposób trafimy do większej grupy osób. A zatem na pewno potrzebne jest nam konto na serwisie Facebook, Twitter, YouTube, Linedin, Tumbrl czy Instagram. Możemy tam wstawiać zdjęcia naszych produktów, filmiki jak z nich korzystać, posty o rozwoju firmy, godzinach otwarcia, specjalnych ofertach itd.

Zalety reklamy w social mediach

Dlaczego jest to tak istotne, żeby zareklamować się w mediach społecznościowych? Otóż przede wszystkim w ten sposób docieramy do naprawdę dużej grupy osób, która byłaby potencjalnie zainteresowana naszymi usługami. Ponadto taka forma reklamy w zasadzie nic nie kosztuje – nigdzie raczej nie płacimy za fakt założenia konta. Co dalej – jest mało inwazyjna. Dzisiaj w końcu każdy z nas często przegląda np. nowe ubrania danej firmy na Facebooku czy filmiki jak położyć dane deski podłogowe na YouTubie i nikt nie uważa tego za reklamę.

Zarządzanie social mediami

Pojawia się jednak pewien problem. Otóż wspomniane zostało wcześniej, że prowadzenie kont na mediach społecznościowych nie jest kosztowne. Rzeczywiście nie jest w klasycznym rozumieniu tego słowa, niemniej jednak kosztuje nas sporo czasu i wysiłku. A może jednak da się to jakoś lepiej zorganizować? Oczywiście, że tak!

Programy do zarządzania mediami społecznościowymi

Na rynku bowiem funkcjonuje dzisiaj naprawdę wiele przeróżnych programów do zarządzania social mediami. Jak wygląda ich działanie? Na początek otwieramy program, dodajemy w nim wszelkie konta, którymi chcielibyśmy zarządzać. Potem pozostaje już tylko wykreowanie odpowiedniego posta i zaznaczenie, gdzie chcemy aby on się pojawił. Warto w tym momencie dodać także, że te programy często mają także specjalne narzędzia, które pomagają nam skonstruować ciekawe gify, obrazki, zdjęcia, które potem umieszczamy na media społecznościowe.

Kto jest liderem na tym rynku?

Warto jeszcze na koniec wspomnieć o najnowszym programie, który cechuje się naprawdę doskonałym dopracowaniem wszelkich szczegółów. Otóż Midrub to doskonała alternatywa dla wszystkich programów typu Buffer czy Sprout Social. Wyróżnia się pomiędzy nimi tym, że tworząc go, wyeliminowano pewne niedociągnięcia, które pojawiały się wcześniej. Otóż generalnie powyższe programy mają możliwość zainstalowania standardowej wersji darmowej, która jednak daje nam bardzo mało możliwości albo płacenia abonamentu. W przypadku zaś Midrub opłata jest jednorazowa i zawiera wszelkie możliwe aktualizacje. Ponadto Midrub możemy zainstalować na własnym serwerze. Warto także dodać,że spośród innych programów wyróżniają go naprawdę spore możliwości – możemy zarządzać jednocześnie wieloma kontami.