Każdy, kto korzysta z wody ze studni powinien mieć świadomość, że sam odpowiada za jej jakość i bezpieczeństwo korzystania. Jak sprawdzić jakość wody ze studni? Co może się w niej znajdować? Czy jest niebezpieczna? W jaki sposób usuwać zanieczyszczenia z wody ze studni?

Jak sprawdzić jakość wody ze studni?

Jakość wody ze studni możemy sprawdzić przeprowadzając specjalistyczne badanie zwane analizą wody. Warto je zlecić zanim jeszcze zaczniemy korzystać z własnego ujęcia wody. Pierwsze badanie powinno obejmować fizykochemiczną analizę wody oraz mikrobiologiczną. To da kompleksowe spojrzenie na jakość wody, jej parametry oraz na to, co należy poprawić, by można było z niej komfortowo i bezpiecznie korzystać.

Kompleksową, profesjonalną analizę wody można wykonać w firmie Klarsan (więcej na: klarsan.pl). Dysponuje ona dobrze wyposażonym laboratorium. Oprócz wyników dostarczana jest interpretacja. Można liczyć na profesjonalne doradztwo w doborze najlepszego rozwiązania na problemy z jakością wody.

Co może się znajdować w wodzie ze studni?

Praktycznie wszystko. Wiele zależy od wywiertu oraz otoczenia, w którym położone jest ujęcie wody. Najczęstszym problemem są przekroczenia żelaza w wodzie. Często towarzyszy mu także mangan. Problemem może być jon amonowy, związki organizmie, azotany. Najniebezpieczniejsze z całej listy są bakterie. To prawdziwy problem, zagrażający zdrowiu! Dodatkowe informacje także w artykule: Czy woda ze studni może być niebezpieczna?

W jaki sposób usuwać zanieczyszczenia w wodzie ze studni?

Dobór stacji uzdatniania wody najlepiej pozostawić specjaliście. Rodzaj, wielkość i wydajność urządzenia muszą być ustalone indywidualnie do każdego przypadku. Mimo to warto wiedzieć, że na problemy z żelazem i manganem w wodzie najlepiej sprawdzi się odżelaziacz i odmanganiacz wody. Z twardą wodą poradzi sobie dwuczęściowy zmiękczacz wody. Azotany usunie stacja do usuwania azotanów w wodzie, natomiast kilka problemów jednocześnie jest w stanie zażegnać stacja wielofunkcyjna. Warto wybierać urządzenia o dobrych jakościowo komponentach. Takie oferuje polska marka Ecoperla, z której ofertą warto się zapoznać. Wejdź na: www.ecoperla.pl