Oto dylemat, z którym mierzy się coraz więcej właścicieli domów – korzystać z miękkiej wody, czy zostawić wodę twardą? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego miękka woda jest lepsza od twardej i w jaki sposób można sprawić, by popłynęła w instalacji Twojego domu.

Twarda woda – same problemy

Twarda woda jest przede wszystkim bardzo uciążliwa w użytkowaniu. Ciężko nią zwilżyć i umyć powierzchnie. Kiepsko też rozpuszczają się w niej różne środki chemiczne. Trzeba na przykład użyć dwa razy więcej szamponu do włosów, aby zaczął się pienić. Tym, po czym niemal od razu możemy rozpoznać twardą wodę, jest przede wszystkim kamienny osad. Widoczny często na dnie czajnika. Taki sam osiada w kotle grzewczym, pralce, ekspresie do kawy, niszcząc te wszystkie urządzenia. Twarda woda to spore wydatki i znacznie obniżony komfort życia. Wiele osób nie chce z niej korzystać także ze względu na znacznie pogarszający się przez nią stan techniczny instalacji. Lista problemów jest długa. Przeczytaj także artykuł: Kiedy woda w domu kwalifikuje się do zmiękczania?

Miękka woda – moc korzyści

Miękka woda to wiele korzyści dla gospodarstwa domowego, wśród których można wymienić:

  • Ochrona stanu technicznego instalacji, kotła grzewczego
  • Idealny stan pralki, zmywarki i innych sprzętów AGD korzystających z wody
  • Łatwe i szybkie sprzątanie
  • Mniejsze zużycie kosmetyków i środków czystości
  • Aromatyczne dania i napoje na bazie miękkiej wody
  • Zadbana skóra oraz włosy w bardzo dobrej kondycji
  • To spore oszczędności
  • Idealne, miękkie i pachnące pranie

Jak uzyskać miękką wodę w domu?

Sposobem na miękką wodę, polecanym przez ekspertów, jest montaż centralnego zmiękczacza wody. To urządzenie, które działa dzięki procesowi wymiany jonowej. Dzięki temu z wody są usuwane jony odpowiedzialne za tworzenie twardej wody. Miękka woda może popłynąć w całej instalacji, z każdego miejsca poboru wody.

Do wyboru są kompaktowe zmiękczacze wody oraz dwuczęściowe. Produkt dobiera się na podstawie zużycia wody w domu oraz realnego stopnia twardości wody. Warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego krainawody.pl. Proponowane tam zmiękczacze wody pochodzą od znanych i cenionych producentów. To solidny wybór za rozsądne pieniądze!