W dzisiejszych czasach samochód to rzecz, bez której ciężko się obejść. Jest przydatny zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, gdy na przykład chcemy wyjechać gdzieś z rodziną. Z tego względu chcielibyśmy przedstawić Państwu radioodtwarzacze samochodowe, by podróże stały prawdziwą przyjemnością.

PIONEER DEH-5000UB
Zaprezentujemy dwa radioodtwarzacze samochodowe znanych i cenionych firm jakimi są Pioneer oraz Blaupunkt. Pierwszym opisywanym modelem będzie Pioneer DEH-5000UB o mocy wzmacniacza 4x50W. Ponadto obsługuje on takie standardy odtwarzania plików jak mp3 oraz wma na nośnikach typu CD-R/CD-RW. Pioneer DEH-5000UB został również wyposażony w tuner FM z automatycznym programowaniem stacji BSM i możliwością zapamiętania aż 24 stacji oraz takie gniazda, jak USB czy AUX wraz z wejściem na subwoofer. Radioodtwarzacz Pioneer DEH-5000UB posiada również przeciwwstrząsowy system odtwarzania – Anti-Shock, co daje nam większy komfort podczas słuchania muzyki z nośników CD. Model ten również oferuje możliwość wyboru jednego z pośród 10 różnych kolorów podświetlenia wyświetlacza oraz idealne dopasowanie do wnętrza samochodu, jak i do własnych preferencji. Kolejnym modelem będzie Blaupunkt Hamburg MP57 z mocą wyjściową 4x45W oraz z wbudowanym systemem komunikacji bezprzewodowej Bluetooth, która oferuje obsługę telefonu w trybie głośnomówiącym czyli przyjmowanie i kończenie połączeń za pośrednictwem systemu nagłośnienia radioodtwarzacza. Ponadto Blaupunkt Hamburg MP57 posiada gniazdo USB do odtwarzania plików MP3/WMA oraz dwa wejścia: AUX1 z przodu i AUX2 z tyłu. Radioodtwarzacz ten również został wyposażony w przeciwwstrząsowy system odtwarzania Anti-Shock, a dodatkowo w filtr „Loudness” i korektor barwy dźwięku. Dodatkowymi atutami Blaupunkt Hamburg MP57 jest tuner FM z możliwością zapamiętania maksymalnie 35 stacji radiowych oraz interfejs sterowania urządzeniami zewnętrznymi czyli sterowanie zmieniarką płyt CD.

Oba omawiane radioodtwarzacze samochodowe to urządzenia warte polecenia. Ich nabywca na pewno będzie zadowolony z zakupu. Wybór więc między tymi dwoma produktami zależy tylko od naszych preferencji.