Każdy szanujący się kierowca nie zapomina nigdy o tym, aby wyposażyć posiadane przez siebie samochody w radioodtwarzacze samochodowe. Pozwalają na znacznie zwiększenie komfortu jazdy, dzięki czemu możemy bez przeszkód podróżować w nawet najdalsze zakątki Europy.

Na rynku radioodtwarzaczy wyróżnić można kilka firm, będących liderami tego rynku. Do nich należą między innymi Blaupunkt, Pioneer oraz JVC. Według wielu osób, najkorzystniejszą ofertę posiada ta trzecia firma. Modelem, który szczególnie zachwycił sporą część nabywców jest JVC KD-R401. Przede wszystkim odtwarzacz ten wyróżnia wbudowany wzmacniacz typu MOS-FET o mocy aż 4x50W. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że poradzi on sobie z nawet najbardziej zaawansowanym sprzętem nagłośnieniowym, co zadowoli przede wszystkim wielbicieli głośniejszych brzmień. Ponadto, radioodtwarzacze samochodowe JVC KD-R401 posiadają funkcję odtwarzania zarówno płyt CD jak i tradycyjnego radia FM. Co więcej, podczas wsłuchiwania się w dźwięki ulubionej audycji idącej z eteru, wyświetlacz urządzenia JVC KD-R401 pokaże nam wiele istotnych informacji, takich jak numer telefonu do rozgłośni, czy tytuł aktualnie granej piosenki. Wszystko dzięki wbudowanemu systemowi RDS, będącego bardzo przydatnym i pomocnym w wielu sytuacjach.

Jeżeli do tej pory kupowałeś radioodtwarzacze samochodowe wątpliwej jakości to czas to zmienić, JVC to sprzęt najwyższej klasy i na pewno przypadnie on do gustu.