Młodzi kierowcy lubią mieć w swoich pojazdach dobry system car audio, opierający się przede wszystkim na dobrych głośnikach samochodowych. Z jakości wykonania i znakomitej barwy dźwięku słyną głośniki samochodowe firm Pioneer oraz Blaupunkt.

Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze jest to, jak dużą sumę zamierzamy wydać na rozbudowę standardowo zamontowanego zestawu. Głośniki samochodowe Blaupunkt GTx 652 firmy Blaupunkt są przeznaczone raczej dla tych bardziej oszczędnych, jednak warto zauważyć, że jakość dźwięku jest bardzo dobra. Dodatkowo seria GT, z której wywodzi się Blaupunkt GTx 652, charakteryzuje się nowym, zwracającym uwagę designem, dzięki czemu nie tylko dźwięk przykuje uwagę znajomych czy przechodniów. Jest to system dwudrożny, współosiowy o zastosowaniu uniwersalnym. Z kolei Blaupunkt GTc 652 to zestaw 4 głośników dwudrożnych, jednak w systemie komponentowym, czyli z oddzielnymi głośnikami wysokotonowymi. Maksymalna moc zestawu Blaupunkt GTc 652 to 210W, a głośność – 91dB. Głośniki samochodowe Pioneer TS-G1703I firmy Pioneer są dla tych, którzy oczekują nie tylko mocnego basu i głośnych wysokich tonów, ale zależy im na całym paśmie, albowiem są to głośniki trójdrożne w systemie współosiowym. Stożek niskotonowy wykonany z formowanego wtryskowo polypropylenu (IMPP) sprawia, że sztywność głośników Pioneer TS-G1703I została wzmocniona, a tym samym zniekształcenie basu podczas głośnego słuchania muzyki zostało zniwelowane do minimum. W zestawie głośników Pioneer TS-G131C do wykonania głośników niskotonowych także wykorzystano IMPP, a zastosowanie tutaj oddzielnych głośników wysokotonowych tylko poprawia efekt. Płytka konstrukcja kosza i wygodne zaczepy pozwolą nam na samodzielny montaż głośników Pioneer TS-G131C.

Jeśli chcemy poprawić brzmienie zestawu audio swojego samochodu, warto zainwestować w nowe głośniki samochodowe. Nie musi to być wielki wydatek, a jednak postoje w korkach czy też przejażdżki ze znajomymi stają się o wiele przyjemniejsze, gdy możemy posłuchać muzyki z dobrego sprzętu.