Radioodtwarzacz to praktycznie niezbędny sprzęt w każdym samochodzie, dzięki niemu możemy słuchać radia lub muzyki nagranej na kasetach czy płytach CD. Istnieje wiele typów popularnego radia samochodowego, można je podzielić na te które odtwarzają tylko muzykę z kaset. Czy na takie które obsługują płyty CD, również można je podzielić cenowo na droższe i tańsze.

Pioneer DEH-P7000UB firmy Pioneer, to przykład droższego radioodtwarzacza Samochodowego. Posiada ono wyjście na subwoofer, gniazdo USB do odtwarzania plików muzycznych MP3/WMA, czy tuner FM. Pioneer DEH-P7000UB jest to zaawansowane radio, które odtwarza płyty CD-R/CD-RW. Dużą zaletą tego sprzętu jest, dodatkowy pilot zdalnego sterowania.

Natomiast radioodtwarzacz samochodowy Blaupunkt VICTORIA SD48 firmy Blaupunkt, jest mniej zaawansowany technicznie. Jego cena jest dużo niższa od Pioneer DEH-P7000UB, Blaupunkt VICTORIA SD48 posiada wielokolorowy wyświetlacz graficzny. Oraz funkcje takie jak obsługiwanie kart pamięci, SD, SDHC, MMC, czy wyświetlacz który posiada aż 4096 kolorów. Blaupunkt VICTORIA SD48 odtwarza również płyty CD-R/CD-RW, oraz pliki MP3/WMA.

Uważam że radioodtwarzacz samochodowy Blaupunkt VICTORIA SD48 firmy Blaupunkt, będzie najlepszym wyborem. Ponieważ jego zalety techniczne są bardzo dobre, cena również nie jest wygórowana jak na radio tego typu. Natomiast Pioneer DEH-P7000UB firmy Pioneer, to droższy sprzęt bardziej zaawansowany funkcjonalnie sprzęt. Przeznaczony raczej dla bardziej zamożnych wielbicieli, słuchania muzyki w samochodzie.