Coraz częściej w Internecie można napotkać informacje na temat Gekosale, czyli darmowego oprogramowania sklepu internetowego. To w miarę nowy system sprzedaży, co powoduje, iż wdrożenia GekoSale stanowią niewielki procent, by nie powiedzieć promil wszystkich nowo powstających sklepów.

Sądzę, że skrypt GekoSale jest jeszcze przed czasami swojej świetności oraz popularności, które nastąpią pewnie od połowy 2012 roku, o ile oczywiście autorzy nie spoczną na laurach lub nie porzucą projektu. W systemie wciąż widać pewne luki i niedociągnięcia, których liczba z wersji na wersję się systematycznie zmniejsza. Aby ocenić możliwości tej aplikacji warto obejrzeć dostępne w sieci wdrożenia GekoSale mając jednak na uwadze fakt, że mogą być one zrealizowane w oparciu o różne wersje oprogramowania, a przez to cechować się zupełnie innymi funkcjonalnościami. Dlatego też warto szczególne dokładnie sprawdzić wdrożenia GekoSale w jednej z najnowszych, o ile nie najbardziej aktualnej wersji.

Pojawiły się już plotki, iż niebawem na oficjalnej stronie projektu mają pojawić się szablony GekoSale. Jeżeli jest to prawda to coraz więcej sklepów internetowych na tym skrypcie zacznie przypominać profesjonalne systemy sprzedaży w Internecie. Niestety na dzień dzisiejszy wdrożenia GekoSale w znakomitej większości są owocem radosnej twórczości amatorów, przez co sklepom tym daleko jest do choćby przeciętnego poziomu. Miejmy więc nadzieję, że plotki o szablonach GekoSale się potwierdzą i już niebawem będą dostępne dla polskich przedsiębiorców.