Uzdatnianie wody czerpanej z przydomowych studni głębinowych jest poważnym wyzwaniem, ponieważ trafia ona do gospodarstwa domowego i jest wykorzystywana nie tylko do prania czy mycia, ale także do picia. Woda czerpana z takiego źródła bardzo często zawiera nadmiernie rozrośnięte kolonie bakterii, które mogą być szkodliwe i groźne dla zdrowia ludzi. Lampa UV jest urządzeniem, likwidującym ten problem.

W jaki sposób działa lampa UV do wody?

Promiennik dezynfekujący, czyli lampa UV do wody jest montowana na odcinku łączącym studnię głębinową z wodną instalacją domową. Przepływająca woda jest poddawana oddziaływaniu promieni UV, które posiadają właściwości bakteriobójcze. Urządzenie eliminuje zagrożenie chorobami, jakie mogą wywoływać bakterie, a jednocześnie nie ma wpływu na zmianę smaku oraz zapachu wody. To urządzenie w sposób bezpieczny i naturalny poprawia jakość wody.

Jakie urządzenia oprócz lamp UV są używane do uzdatniania wody?

Do procesów uzdatniania wody z ujęcia głębinowego używa się również inne urządzenia, odpowiadające za eliminację różnych problemów, które mogą się pojawić w wodzie głębinowej. Powszechnie stosowany jest odżelaziacz wody, który ma za zadanie odfiltrować ciecz ze zbyt dużej zawartości żelaza oraz innych metali ciężkich. Dużą popularnością cieszą się także takie urządzenia, jak stacja wielofunkcyjna, która wykonuje wszystkie czynności związane z uzdatnieniem wody jednocześnie. To urządzenie jest najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczy studni głębinowych.