Obecnie wiele osób przekonuje się do picia wody z kranu, jednak dużo ludzi w dalszym ciągu jest nieufnych w tym względzie. Badanie wody może rozwiać wątpliwości i przekonać nas do tego, że picie kranówki to nic złego.

Masz obawy związane z wodą?

Gdy nie jesteśmy w 100% przekonani do picia wody z kranu, można przeprowadzić testy. Analiza wody może być zlecona specjalistom z laboratorium, możemy też wykonać takie badanie wody na własną rękę. Po pierwsze trzeba sprawdzić smak oraz czystość wody, po drugie można kupić specjalne testy, które pomogą w określeniu jej ph, twardości czy zawartości chloru. W ten sposób można określić czy jakość wody jest dobra, czy jednak pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście w wodzie niekiedy mogą pojawić się niechciane bakterie i od czasu do czasu się do zdarza, wówczas sanepid informuje o tym wszystkich mieszkańców, aby tymczasowo pili wyłącznie przegotowaną wodę.

Niektórzy piją kranówkę

Czy warto pić wodę z kranu? Z pewnością tak, gdyż jest to duża oszczędność pieniędzy, dzięki temu możemy też w dużej mierze chronić środowisko, ponieważ zużywamy dużo mniej plastiku.

Wodociągi przekonują o wysokiej jakości wody

Picie wody z kranu ma bardzo duży sens i bez wątpienia warto przerzucić się z wody butelkowanej. Gdy mamy wątpliwości, co do jakości wody, zawsze możemy zlecić specjalistyczne badania na własną rękę, aby upewnić się, czy aby na pewno wszystko jest z nią w porządku i bez żadnych przeszkód można z niej korzystać, nawet gdy nie jest przegotowana. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również dzbanki czy butelki filtrujące, które nieco polepszają smak wody z kranu i dodatkowo ją oczyszczają.