Słyszałeś już o VPN, ale nie wiesz do końca o co tak naprawdę chodzi i do czego jest stosowany ten tajemniczy skrót? Już wyjaśniamy. VPN to skrót od wirtualnej sieci prywatnej. Wirtualna, a więc nie istnieją żadne kable odpowiadające za jej podłączenie.

O VPN-ie słów kilka

Wszystko dzieje się w przestrzeni prywatnej, do której dostęp jest, jak sama nazwa wskazuje – ograniczony i moderowany. Wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa takiej sieci. Jej użytkownicy mają po postu czuć się chronieni, czy to podczas wymiany plików, czy po prostu zwykłej pracy. NordVPN to sieć stworzona wewnątrz firmowej struktury. Połączenie następuje poprzez zabezpieczony i zaszyfrowany tunel. Chroniona jest również nasza lokalizacja, która zostaje zamaskowana. Serwer VPN staje się tym samym bezpiecznym i pozbawionym ataku miejscem, niezależnie od tego, czy korzystamy z internetu w hotelu czy na lotnisku.

NordVPN – dlaczego warto go mieć i czym się wyróżnia?

Cena VPN jest nie do przebicia i jest jedną z najniższych na rynku. Przy bezpieczeństwie, jakie nam zapewnia naprawdę warto skorzystać z takiej usługi. Wypada o wiele lepiej od proxy, które nie zapewnia nam takiego bezpieczeństwa jeśli chodzi o dane jak i przesyłane pliki. To właśnie tym w głównej mierze wyróżnia się serwer VPN, jeśli chodzi o porównanie z proxy. Według mnie najlepszą ofertą VPN jest NordVPN, która pozwala na wykorzystywanie na 6 urządzeniach, odflitrowuje reklamy, a sam serwer nie laguje się. Prędkości nie są w żaden sposób ograniczane, a korzystanie z torrentów możliwe.

Kupon rabatowy, czyli ile kosztuje NordVPN?

Jeśli chodzi o ceny, VPN wypada drożej od proxy – jednak nie bez powodu. W końcu za bezpieczeństwo, jakie nam dostarcza musimy płacić. Jednak cena nie powinna nas odstraszać, jako że jest jedną z najniższych na rynku w porównaniu z innymi, konkurencyjnymi produktami. W dodatku wypada na tym tle najlepiej jeśli chodzi o bezpieczeństwo serwerów. Na użytkowników czeka także kupon rabatowy, dzięki któremu można zakupić go na rok w korzystniejszej cenie.