Jak prezentują obecne badania, rynek domen w Polsce rozwija się dość dynamicznie. Stąd też postępujące zainteresowanie domenami internetowymi. W krajach zachodnich jest to dziedzina doskonale rozwinięta. Można wymieniać przykłady osób odnoszących zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedawaniu domen.

Zapewne gro osób powiązanych z domenami w kraju poszukuje możliwości odzwierciedlenia osiągnięć domeniarzy ze świata. Oczywiste jest, że największymi zyskami cieszyć można się z domen słownikowych. Czyli tych, które nazwą wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem kupowanie domen wygasających.

Domeny spadające mogą być niezmiernie wartościowe. Naturalnie nie możemy opierać się na wyczuciu. Istnieją poszczególne parametry, które stanowią o atrakcyjności konkretnej spadającej domeny. Tych parametrów jest naprawdę sporo. W zależności od przeznaczenia domeny internetowej istotności nabierają niektóre z nich.

Gdy polujemy na spadające domeny z zamiarem używania ich do potrzeb SEO lub dalszej sprzedaży, powinniśmy dokładnie sprawdzać wartości z nimi powiązane. Aby dobrze i rzetelnie sprawdzić wiele wskaźników dla dużych ilości domen internetowych niezbędne będzie odpowiednie oprogramowanie. Sprawdzanie bowiem poszczególnych wartości ręcznie, wykorzystując różnego rodzaju strony on-line jest zbyt czasochłonne i trudne.