Jednym z najlepszych sposobów na reklamę w necie jest katalogowanie stron www. Wiele osób uważa, że to metoda reklamy, jaka obecnie nie daje żadnych rezultatów, a jeśli już to na pewno nie są to rezultaty pozytywne. Czy mają rację?

Zapewne katalogowanie stron odbiega obecnie od tego, czym zwykło być kilka miesięcy wstecz. Nie znaczy to również, iż jest to działanie totalnie nieskuteczne. Po pierwsze mało osób ma na uwadze fakt, iż katalogowanie stron nie służy tylko wzrostowi pozycji w wyszukiwarce. To też rewelacyjna forma reklamy mająca bezpośredni wpływ na liczbę odwiedzin serwisu internetowego.

Pamiętajmy na reklamę, iż podstawową sprawą jest odpowiednio wybrana baza katalogów. Jeżeli ktokolwiek cały czas twierdzi, że automatyczne katalogowanie stron popularnym programem spowoduje uzyskanie mocnych odnośników to jest w błędzie. Przy dobrej bazie adresów katalogów witryn oraz pracy manualnej można zdziałać wiele, gdyż tak naprawdę katalogowanie witryn tylko w tej formie gwarantuje określone efekty. Naturalnie nie można ograniczać się jedynie do tej formy reklamy, aczkolwiek samo katalogowanie stron można uznać za skuteczny proces wspomagający promocję w necie.